KAWECO

 
Kaweco, ilk olarak Heidelberg Pen Company tarafından dip kalem serisi için 1889'da tanıtılan bir Alman yazı gereçleri markasıdır. Zaman içinde iflas etmiş ve üretimi durmuştur ancak 1994 yılında, "Kaweco" adının haklarını satılmasıyla yeniden canlanmıştır ve yazı gereçlerinin üretimi yeniden başlamıştır.

Kaweco'nun bugünkü başarısı, büyük ölçüde tarihi ürünlerinden ilham almasına bağlanabilir. Markanın geçmişi ve ürünlerinin nostaljik tasarımı ve kalitesi, modern teknolojileri ile derinden iç içedir.

Yazı gereçleri dolma kalem, roller kalem, tükenmez kalem, mekanik kurşun kalem ve dip olarak sunuldu. Kalemler her tasarımda kendi isimleriyle özdeşleşmiştir ve ikonik modeller haline gelmiştir.

En sevilen cep kalemlerinden olan Al Sport, Klasik Sport, Frosted Sport, Skyline Sport gibi modellere sahip Sport serisi, Kaweco dolma kalem serisinin en küçük üyesi olan ve aynı zamanda dolma kalemleri arasında olan Liliput, ve Liliput daha büyük versiyonu olan Supra, ince ve şık tasarıma sahip alimnyum Kaweco Special serisi gibi nerdeyse tüm modelleri dünya çapında en çok sevilen kalemlerden olmuştur.

Kaweco koleksiyonlarına göre alışveriş aşağıda yapabilirsiniz
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR