İptal, İade, Değişim ve Garanti Süreçleri

 

Gün içinde 17:00’ye kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir. Kargoya verilmeyen siparişler gerekçe göstermeksizin koşulsuz bir şekilde iptal edilir. Kargoya verilen siparişler iade sürecine dahil edilir.

İade edilmek istenilen ürünler kullanılmamış, dolma kalemlere mürekkep çekilmemiş, eksilmemiş, ambalajı yırtılmamış/hasar görmemiş ve yeniden satışa engel bir durumda olmaması gerekir. Eğer varsa ürünle birlikte gönderilen hediyelerde aynı şartlarda ürünle birlikte iade edilmelidir.

Mürekkepler, orijinal ambalajı bozulmuş ürünler, kullanılmış ürünler ve yeniden satışa uygun olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu ürünler kusurlu çıkması durumunda garanti kapsamına girer ve garanti süreci işler.

Kusurlu ürünler garanti kapsamında incelenmek üzere geri çağrılır. İnceleme sonucu kusurun üretimden kaynaklı olduğu tespit edilirse koşulsuz bir şekilde değişim yapılır, kullanımdan kaynaklı kusur olduğu tespit edilen ürünler için kargo ücreti dahil masraflar müşteriden talep edilir.

İade şartlarına uyan ürünlerin talep edilmesi durumunda değişimi yapılmaktadır. Değişim ürünün iadesi yapılıp yeni sipariş geçilerek yapılır. Değişim sürecinde kargo maliyeti iade sürecinde olduğu gibi ürün bedelinden düşülür.

Sipariş iptal, iade ve değişim süresi şartları sağlayan ürünler için ürünün teslim edilmesinden itibaren 14 gündür. Bu süre içinde talep açıldıktan sonra üç gün içinde ürün kargoya verilmesi gerekir, kargoya verilmeyen ürün için iade talebi geçersiz sayılır.  

Kargodan ambalajı yırtılmış, ezilmiş yada hasar görmüş paketi teslim almayın yada hasar tespit tutanağı isteyin. Hasar tespit tutanağı olmayan ve kargoda zarar görmüş ürünler için sorumluluk kabul edilmemektedir. İade sürecinde kargo gönderi sorumluluğu göndericiye (müşteri) aittir. Ürünler korunaklı bir şekille gönderilmelidir. Kargoda hasar gören ürünlerin tazmininden gönderici sorumludur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR